בניה קלה – רז פרוייקטים ביצוע בניה קלה

בנייה קלה

בניה קלה נפוצה ביותר בארצות הברית, באירופה ובאוסטרליה, וב-40 השנים האחרונות, תפסה תאוצה גם בישראל, מתוך הבנה כי היא משתלמת, חזקה ונוחה יותר. מה זו בניה קלה? למה היא משמשת? ומה הופך אותה לשיטת הבניה המתפתחת ביותר בעשור האחרון? על כך ועוד בכתבה הבאה. 

לאורך ההיסטוריה אנחנו למדים על מספר מהפכות חשובות וגדולות שעיצבו את אופי האנושות, כפי שהיא נראית ומתנהלת כיום. אחת המהפכות המרכזיות, דווקא מהעבר הלא רחוק, היא מהפכת החקלאות. 

לאחר שהאדם הבין כי הוא יכול לגדל שדות ענקיים של אוכל, לא היה לו צורך לנדוד יותר ולכן הוא הפך תושב קבע. כתושב קבע, היה עליו לבנות לעצמו בית, שיגן עליו מפני התנאים השוררים בחוץ-קור וחום, ומקום שיוכל להגן עליו מפני אויבים כמובן. האדם שחי אז לא ידע כל כך איך לבנות. אך מאז התחוללו שינויים ופיתוחים משמעותיים ביותר בתחום הבניה. כיום, לאחר סיום המהפכה התעשייתית ובעיצומה של מהפכת המחשוב והטכנולוגיה עתירת מידע, אנחנו ניצבים בפני מהפכה נוספת – מהפכת הבניה הקלה.

בניה קלה או בניה קשה?


בניה קלה שונה מאוד מהבניה המסורתית (הקונבנציונאלית) אותה כולם ודאי מכירים מקרוב. בבניה המסורתית הקמנו יסודות, יצקנו שלד ולאחר מכן התחלנו לבנות קורות וקירות העשויים מבלוקים. זוהי בניה קשה המתנהלת רובה ככולה באתר הבניה עצמו. היא מצריכה עובדים רבים ועושה לכלוך רב, ומעבר לכך, אורכת זמן ארוך ביותר.

בניה קלה היא בניה שבה כל המבנה כבר מוכן מבעוד מועד למעשה. איך זה קורה? חלקי המבנה מיוצרים בפס ייצור תעשייתי ענק, ובהתאם לדרישות הלקוח החלקים שהוא מעוניין בהם מגיעים הישר אל האתר, כך שלא מתרחשת בניה של ממש באתר עצמו אלא רק הרכבה של החלקים. פעולה זו מצריכה פחות מכונות גדולות, פחות עובדים, פחות לכלוך, וכמובן שמשך זמן הבניה מתקצר משמעותית – במקרים רבים רק 48 שעות מרגע עליה על הקרקע ועד לסיום הבניה.

חזקים בבניה קלה, טובים לסביבה

כיום, כבני אדם, אנו מבינים ומודעים לכך שבידינו יש אחריות עצומה על גורלו של הכדור. לכן, אנחנו מנסים למצוא פתרונות, לנצל פחות משאבים ולמצוא משאבים חלופיים בתחומים שונים. גם בתחום הבניה, התעשייה השכילה והבינה שיש למצוא חלופות חדשות, חזקות ואיתנות, שיוכלו לשמש אותנו כיום ובעתיד. מכאן נולד המושג בניה קלה.

הבניה הקלה אינה עושה שימוש בחומרים כמו מלט, חצץ וחול. במקום החומרים הללו, נעשה שימוש בגבס, אלומיניום ומילוי פוליסטרין (הקלרק מוקצף). השילוב בין החומרים מעמיד לרשות המשתמשים חומרים חזקים ומבודדים מאוד, ועל כן הם נמצאו יעילים ביותר לבניה ולשמירה על תנאי אקלים בתוך מבנה.

יתרון הבידוד מציב את הבניה הקלה גם כבניה אקולוגית ביותר וידידותית לסביבה, היות והיא מאפשרת חסכון משמעותי בצריכת החשמל.

יתרונות ופתרונות בבניה קלה

בניה קלה הופכת כל תהליך בניה לנוח וזמין במיוחד. בעזרתה אפשר לשפץ את הבית, להוסיף חדר, לבנות על הגג או לסגור מרפסת, תוכלו לעשות זאת מבלי לעזוב את הבית או להפכו לאתר בניה. כמובן שתמנעו את הלכלוך והאבק שמגיעים עם הבניה המסורתית. בהתאם לכך, תחסכו גם עלויות עבודה בצורה משמעותית, כשאת מירב התקציב לבניה תקדישו לחומרי הגלם האיכותיים.

בנייה קלה לפרויקטים בתים ודירות חדשות היא שיטת בנייה העושה שימוש בחומרים כמו אלומיניום ועץ לבניית מגוון רחב של מבנים כולל מבני מגורים. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר בתים הנבנים בשיטה זו ברחבי הארץ. בנייה קלה לפרויקטים ובתים חייבת לכלול כמובן גם מערכת מיזוג אוויר אשר תתאים לסוג המבנה והחומרים ממנו הוא עשוי.

מתי משתמשים בבניה קלה ?

בנייה קלה לפרויקטים ובתים משמשת למגוון מטרות שונות, למשל :

  • מבנים זמניים למטרות שונות .
  • תוספות בנייה קבועות וזמניות – סגירת מרפסות, סגירת פרגולות, סגירות חורף למסעדות ובתי קפה וכיוצא בזה…
  • בניית בתים מודולאריים – בנייה קלה בשיטות מתקדמות, אשר מאפשרת לבנות בתים בשבריר מהזמן והמחיר הסטנדרטיים .
  • בניית יחידות דיור וצימרים, מחסנים ובקתות שירות כאלה ואחרות .

בנייה קלה לפרויקטים ובתים פרטיים

  • בנייה קלה לפרויקטים ובתים מהירה יותר ודורשת פחות בעלי מקצוע ומשאבי זמן .
  • המחיר של בנייה קלה לעומת בנייה מסורתית נמוך משמעותית .
  • בנייה קלה לא עושה שימוש בחומרים רעילים וחומרים המזיקים לאיכות הסביבה, היא נחשבת ל'ירוקה' באופן מיוחד .
  • הבנייה שקטה יותר ונקייה יותר מבנייה מסורתית, יש מעט מאוד שימוש בבטון אם בכלל, חול, מלט וכדומה. כמות האבק הנוצרת מינימאלית, ומכיוון שאין צורך בכלים כבדים, גם הרעש הוא בהחלט נמוך .

אז בין אם תקראו לזה בניה קלה או בניה מתועשת, בניה טרומית, בניה ירוקה, בניה מודולארית ובניה מגבס, תמיד תוכלו ליהנות מהיתרונות העצומים שלה. יתרונות הבאים לידי ביטוי בעלות, זמן, עמידות החומרים, כוח אדם ושמירה על הסביבה !

התקשרו עוד היום להצעת מחיר בבנייה קלה – רז פרוייקטים בנייה קלה בדרום הארץ ובמרכז

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר