יד ביד בדרך הביתה – עם מפקח בנייה

ליווי אישי מפקח בניה

הדרך אל בית חדש, בפרויקט בינוי אישי, עשויה להיות תלולה, מאתגרת ורצופת מכשולים. עבודה עם אנשי מקצוע מהטובים בתחומם עשויה להקל לא מעט על המסע המורכב. אחד הגורמים החשובים לאחר רכישת השטח וטרם תחילת תהליך הבניה, הוא עריכת הסכם התקשרות עם מפקח בניה מוסמך.

למרות שאין חובה חוקית בהעסקת מפקח בניה, יציאה לדרך חדשה בתחום הבניה ללא ליווי של מפקח בניה דומה לכניסה לניתוח ללא ליווי של רופא מרדים. אמנם הרופא המנתח יודע את עבודתו, אולם מי שבאמת מפקח על שלום החולה והצלחת הניתוח הוא אותו רופא מרדים. בדומה לכך, קבלן בניה הוא הגורם המבצע ומוציא לפועל של תכניות הבניה. עבודתו של מפקח הבניה נועדה לשמירה על איכות העבודה, המסגרת התקציבית, לוחות הזמנים והימנעות מליקויים.

העבודה עם מפקח בניה מחייבת הסכם מסודר שיגדיר את אופי העבודה. על מנת להבטיח עבודה רציפה, נכונה ואיכותית ומיצוי של יכולות מפקח הבניה באתר יש להגדיר מראש מספר פרמטרים:

שעות עבודה- קיימת חשיבות מכרעת לנוכחותו של מפקח הבניה באתר בליווי ופיקוח על העבודה. חשוב להגדיר מראש את שעות עבודתו של המפקח בצמידות לשעות העבודה של הקבלן המבצע, על מנת להבטיח פיקוח מלא על כל שלבי הבינוי.

הגדרת בדיקות ואופן בקרה- לא די בעין מקצועית ובלתי מזוינת של המפקח, וחשוב לבצע בדיקות שוטפות לכל תהליך של הבינוי בהתאם לצורך. אין להמתין לסיום הבניה לביצוע עבודות בדק ואיתור ליקויים, שכן בתחום הבניה להימנעות מליקויים ישנה תועלת כלכלית גבוהה על פני מחיר תיקונם לאחר מעשה.

דיווח שוטף- מפקח הבניה הוא הגורם העומד בקשר עם הבעלים והיזם, לרבות דיווחים שוטפים על התקדמות הבניה, עמידה או חריגה מלוחות זמנים, חריגה במידה וקיימת ממסגרת תקציבית תוך מתן הסבר ואפשרויות ולמעשה תרגום השפה המקצועית של תהליך הבניה לבעל המבנה המיועד.

תשלום- הדרך הנכונה להעסקת מפקח בניה בהיבט השכר היא קביעת סכום חודשי לתשלום כנגד עבודתו, לאורך כל שלבי הבניה. על מנת להבטיח יעילות ניתן לקבוע סכום נוסף המותנה בעמידה בזמנים ומסגרת תקציבית וישולם בסוף התקופה.

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר