יתרונות בעבודה עם מפקח בניה

ליווי הנדסי

האתגרים הקיימים בתחום הבניה בישראל לצד עלויות הבניה הגבוהות ומחירן המצער של טעויות הנעשות בעולם זה, הפך את מפקחי הבניה בארץ למבוקשים עד מאוד, בשל ההבנה של היזמים היוצאים לדר בתחום זה, כי מחיר העסקת מפקח בניה הוא מחיר כלכלי מזערי ביחס ליתרונות הכלכליים והאחרים שתשיג עבודת פיקוח בניה מקצועית.

עם קבלת ההחלטה על רכישת קרקע וקידום פרויקט בניה באופן עצמאי הנטייה הראשונית של יזמים היא לחפש אדריכל לתכנון המבנה וקבלן שיהווה את הזרוע הביצועית לה. כבר בשלב זה נכון לשלב בעבודה את מפקח הבניה המיועד, הן בכדי שיוכל לתת את הדעת על תכניות הבינוי ולהשפיע עליהן מידיעותיו וניסיונו והן על מנת להסתייע בו בחיפוש אחר קבלן בנייה מבצע, בקיום מכרז המביא בחשבון איכות עבודה ועלויות גם יחד.

בין היתרונות הבולטים בעבודה עם מפקח בניה:

עלויות- עלויות הבניה היקרות, מושפעות מלא מעט פרמטרים בניהן היקף רכישת חומרי העבודה והסכמי רכישות, עלויות אנשי מקצוע וכוח אדם, תכנון וביצוע של עבודה מקצועית והימנעות מליקויי בניה ועוד.מפקח בניה המגויס לליווי פרויקט בניה נועד על מנת לשרת את האינטרסים של היזם השוכר אותו, לשמור על מסגרת תקציבית מוגדרת ולהפחית בעלויות בכל היבט שניתן, שלא על חשבון איכות הבניה. למרות העלות הלא מבוטלת, יש לומר, של העסקת מפקח בניה, אפשרויות החיסכון הגלומות בכך, גבוהות ומשתלמות בהרבה.

איכות- יזם המעסיק קבלן ללא גורם מקצועי המפקח על עבודתו, נתון לחסדי הקבלן, מקצועיותו ואמינותו, ללא כלים של ממש להניח עין ביקורתית על פעולותיו. גם קבלנים מקצועיים ואמינים הם בעלי אינטרס משלהם, בין היתר חיסכון בעלויות והתפשרות על איכות חומרי הגלם, קיצור תהליכים וחיסכון בכוח אדם ואלמנטים נוספים להם השפעה מכרעת על איכות הבניה. פיקוח מקצועי על העבודה תוך הצבת דרישות וביצוע בדיקות לשמירה על איכות העבודה יבטיחו המנעות מליקויים ושמירה על סטנדרטים גבוהים של בניה, שתעמוד על תילה ללא סימני בלאי וליקויים לשנים ארוכות קדימה.

שמירה על לוח זמנים- תכנון של פרויקט בניה כפוף ללוחות זמנים שנקבעו מראש, באופן ריאלי לשלבי התהליך וסוג הבניה, ובהתאם לצרכי היזם. עיכובים בלוחות הזמנים יכולים להביא להאמרת העלויות (עיכוב של פועלים והצורך לשלם להם על כך, קנסות בשל איחור במסירה, עלויות שכירות/ פתרון מגורים אחר של היזם או הדייר הממתין לבית ועוד). עבודת פיקוח מקצועית של מפקח בניה תוודא עמידה בלוחות זמנים, עד לקבלת טופס ארבע הנכסף ומסירת המפתחות ליעדם.

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר