כיצד בוחרים מפקח בניה

מפקח הבניה

רכישת חלקת קרקע ובניה עצמאית טומנת בחובה יתרונות רבים, העולים לאין שיעור על רכישת בית או דירת מגורים מוכנה מקבלן, הבאים לידי ביטוי הן בהתאמת הבית לצרכים ולחלומות והמאווים של בעליו והן ביכולת לחיסכון משמעותי בעלויות הבניה, וזאת באמצעות כלים מקצועיים, יכולת לנהל משא ומתן על כוח האדם וחומרי הבניה ופיקוח על תהליך הבניה.

הגורם המקצועי המשמש את העין הביקורתית לתהליך הבניה ושומר על האינטרסים של היזם הוא מפקח בניה. טרם שכירת מפקח בניה יש לתת את הדעת למספר פרמטרים חשובים שישפיעו רבות על העבודה המשותפת ועל התוצאה הסופית כאחד:

כימיה אישית- תהליך של בניה ביוזמה אישית הוא תהליך מלחיץ, בו נדרשות קבלות החלטות רבות, התייחסות לתקציב ועלויות בסכומים גבוהים, בחינה וצמידות ללוחות זמנים ועוד. מפקח הבניה הוא הגורם המקשר והמתווך המסייע ליזם בכל הללו, מביא לפתחו בשקיפות כל אתגר ובעיה ועומד לרשותו בכל שאלה וקושי. מערכת יחסים המושתתת על אמון ויכולת תקשורת גבוהה תסייע בצליחת הפרויקט ברוגע, ללא לחצים ועימותים מיותרים.

עלות- שאלת העלות של מפקח בניה היא שאלה מאתגרת, שכן מחד גיסא נושא העלות והרצון לצמצם הוצאות משפיע על כולנו, ומאידך גיסא מפקח בניה הגובה סכומים נמוכים מן המקובל עשוי להצביע על חוסר ניסיון ו/או חוסר מקצועיות והערכה עצמית נמוכה. מומלץ להגדיר מראש את הצרכים והמטרות לצד התקציב המוגדר ולהתאים את בעל המקצוע לאלו.

מוניטין והמלצות- לא לכולנו ישנם מכרים ובני משפחה אשר יצאו לתהליך של יזמות בתחום הנדל"ן והבינוי, ועל כן לא תמיד קל להשיג המלצה מקרבה ראשונה. השיטה הישנה והטובה הקרויה מפה לאוזן טרם נעלמה מן העולם, אולם שינתה את פניה ועברה למחוזות הרשתות החברתיות והאינטרנט. מומלץ לחפש היטב מידע אודות מפקח הבניה המיועד ולבחון יותר משם אחד. את אלו שיזכו למוניטין חיובי ברשת כדאי להעביר ראיון עבודה מסודר, פגישת היכרות בה תתרשמו הן מהאישיות והן מהראיה המקצועית של מפקחי הבניה, ולצד כל אלה לבקש המלצות ואף לשוחח עם הממליצים שעבדו נעם המפקח בפרויקטים קודמים, על מנת לקבל רקע ומושג על אופי עבודתו.

הסכם- כימיה אישית, תחושת בטן, תעודות והמלצות רלוונטיות וחשובות, אולם כל התקדמות חייבת להיות מגובה בהסכם עבודה מפורט ומסודר עליו חתומים שני הצדדים.

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר