לבנות בית מהתחלה – איך עושים את זה נכון?

בנייה

החלום על בית פרטי שיספק את כל המאווים, ויספק מענה לצרכי המגורים, הבילוי והאירוח של כל בני הבית נולד לרוב עוד הרבה לפני היכולת הכלכלית לעמוד בו, וההחלטה לצאת לדרך בפרויקט בניה ביוזמה אישית, ולא לרכוש נכס קיים בשוק הנדל"ן הישראלי, טומנים בחובם לא מעט אתגרים.

במטרה להגיע לבית החלומות בזמן הקצר ביותר שניתן (ועל מנת שלא ליצור מצג שווא נבהיר כי עדין מדובר בפרק זמן לא מבוטל העולה על שנה לכל הפחות) ותוך שמירה על מסגרת תקציבית מוגדרת וריאלית למטרות מראש, קיימים מספר שלבים חשובים:

רכישת הקרקע- מרבית האנשים יודעים באיזה אזור מגורים ברצונם לגור ולשם הם מכוונים את חיפושיהם. בבחירת הקרקע לרכישה חשוב לשים לב ולוודא כי מדובר בקרקע מופשרת לבניה, באחוזי הבניה המאושרים על ידי הרשויות, בייעוד הקרקע וסביבתה ובבחינת תכניות הבינוי בקרקעות הצמודות לה, לרבות תכנית נוף עירונית.

תכניות אדריכליות- התכניות האדריכליות הן הבסיס לקיום הבניה בפועל, וחייבות לשקף ולהיות נאמנות מחד גיסא לרצונותיו ושאיפותיו של היזם והמשקיע ומאידך גיסא לפרמטרים ריאליים, בירוקרטיים, יישומיים ותקציביים. חשוב לבחור אדריכל מנוסה ומקצועי, הקשוב לצרכים ולאמירה שלכם ואף יודע להמחיש באמצעות תכנות ממוחשבות את התוצר הסופי הצפוי. אל תחששו לבחון מספר אדריכלים בטרם סגירת העסקה. מדובר בפונקציה חשובה לתהליך הבניה.

מפקח בניה– מפקח בניה הוא הגורם המקצועי המהווה את רשת הביטחון שלכם כיזמים, משקיעים ובעלי הנכס המיועד. מפקח בניה הוא הגורם שילווה את כל תהליך הבניה, תוך שמירה וייצוג האינטרסים הכלכליים והנוספים שלכם, שכירת בעלי המקצוע ופיקוח על עבודתם ועמידה בסטנדרטים של איכות, תקציב ולוחות זמנים.

קבלן מבצע- הקבלן הוא הזרוע הביצועית לקיום וקידום התכניות האדריכליות תחת עינו הפקוחה של מפקח הבניה. לא לחינם מופיע הקבלן שני למפקח הבניה בסדר העדיפויות, שכן המטרה היא לבחור את הקבלן המבצע יחד עם מפקח הבניה המיועד ותוך התחשבות בדעתו, המלצותיו ויכולתו לבוא במשא ומתן. חשוב לציין כי גם קבלן שנשכר קודם למפקח הבניה יהיה כפוף אליו ותחת אחריותו.

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר