ליקויי בניה מהם ?

ליקויי בניה

הרעה החולה של תעשיית הבניה בישראל, ולמעשה בעולם כולו, והאחראים הישירים לפער בין עלויות התכנון לעלויות הביצוע הם ליקויי הבניה. רוב הציבור הישראלי מכיר מונח זה בהקשר של רכישת דירת מגורים או בית מקבלן לאחר סיום העבודה, כאשר חברות הבוחנות ליקויי בניה אמונות על ביצוע בדיקה יסודית של ליקויים שאינם נראים לעין הבלתי מקצועית.

גילוי ליקויים בשלב זה תשיב את האחריות אל הקבלן בנייה המבצע, לתיקון הליקויים, הן אלו המצויים בשלב בדק הבית לשנה הראשונה לבניה, והן אלו שמצויים תחת תחום האחריות הכוללת למבנה, לתקופה בת שבע שנים.

בבניה ביזמות אישית, כאשר רכישת קרקע ושכירת קבלן ובעלי מקצוע מהווים את התנהלות הבניה, קיומה של בדיקת ליקויי בניה בסיום התהליך לא תשרת את היזם כלל ועיקר, שכן בגילוי ליקויים כאלה או אחרים הוא זה שייאלץ לשאת בעלויות התיקון (למעט מקרים של רשלנות קבלנית אותם קשה במיוחד להוכיח). במטרה להימנע מליקויי בניה בפרויקט בניה אישי יש להעסיק גורם מקצועי החל משלב תכנון הפרויקט ותוך ליווי קרוב אר ביצוע העבודה בכל השלבים, האחראי על הפיקוח עליה.

ליקויי בניה יכולים להתבטא ברטיבות בקירות, יסודות בניה חלשים, אי עמידה בתקני הריצוף, האיטום והבידוד, חוסר סימטריה, אי עמידה בתקני בטיחות אש, מערכות חשמל ו/או אינסטלציה באיכות ירודה, קיצור והימנעות משלבים הכרחיים בתהליך הבניה ועוד. כל ליקוי כזה, מלבד עלויות התיקון הישירות שלו, טומן בחובו עלויות נלוות יקרות נוספות, בניהן פתיחה וחדירה דרך קירות ותשתיות, הסרת אריחי חיפוי לצרכי גישה לתקלה/ ליקוי ואחרות.

מפקח בניה המלווה את תהליך הבניה ביזמות אישית, הוא הגורם האחראי לבחינה של כל תהליך ואישור של כל שלב ועבודה המתבצעות בשלב הבינוי. נוכחותו בפועל של מפקח הבניה באתר הכרחית להימנעות מליקויי בניה, ועל כן חשוב להגדיר מראש ובהסכם מסודר את שעות העבודה ותחומי האחריות המלאים של מפקח הבניה.

למרות העלות הלא מבוטלת של העסקת מפקח בניה, מדובר בלא פחות מהכרח בעבור יזמים הבונים בעצמם נכס נדל"ן, בין אם לצרכי השקעה ובין אם לשימוש אישי.

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר