מפקח בניה יתרונות וחסרונות

ליווי ופיקוח בניה

יזמים ובעלי מעוף הבוחרים לצאת לתהליך בניה עצמאי, בין אם לצרכי השקעה ובין אם במטרה לבנות בעבור עצמם את בית החלומות, לוקים בחוסר טבעי בכלים מקצועיים שעשוי לעלות להם בזמן, כסף ואיכות הבניה. יש הטוענים כי עצם העסקתו של קבלן בניה הוא הנותן מענה לבעיה, שכן הקבלן מביא עמו ידע, ניסיון וכישורים לקדם את תהליך הבניה על כל השלבים המורכבים שלו. בפועל, חשוב לזכור כי הקבלן המבצע אינו דמות ניטרלית לתהליך הבניה, כי אם בעל מקצוע בעל אינטרסים כלכליים ואחרים משל עצמו, ובהיעדר פיקוח ועין מקצועית על עבודתו, יוכל לעשות כרצונו עד לפגיעה באיכות הבניה במטרה לחסוך בעלויות ובזמן יקר.

הפתרון? העסקת מפקח בניה מוסמך, חיצוני, אשר ייעודו הוא שמירה על האינטרסים של בעל הבית, תוך הבאת רשת של כלים, ידע וניסיון לפיקוח מלא על כל שלבי התכנון, הביצוע והגימור של עבודת הבניה.

העסקת מפקח בניה- חסרונות:

החיסרון העיקרי ולמעשה היחיד בהעסקתו של מפקח בניה היא העלות הלא מבוטלת הכרוכה בכך. מפקח בניה הוא בעל מקצוע מורשה ומוסמך אשר מלווה את הפרויקט במשרה מלאה במהלך כל אורכו, החל משלב התכנון האדריכלי ועד לקבלת טופס 4 הנכסף והמפתחות לבית. מפקח בניה ישתכר סכום חודשי העומד על 7000-10000 ₪ (בהתאם להכשרתו וניסיונו) לאורך כל תקופת הבניה העומדת בממוצע על בין שניים עשר לשמונה עשר חודשים. בסופו של דבר מדובר בסכום שאינו מבוטל כלל ועיקר.

העסקת מפקח בניה- יתרונות:

איכות הבניה- מפקח בניה ילווה את תהליך הבניה, יפקח על הקבלן ואנשי המקצוע ובאמצעות הידע והכלים שברשותו יוודא כי העבודה מתבצעת על פי השלבים הנדרשים, באמצעות חומרי גלם ובניה איכותיים בלבד, ללא קיצורי דרך או פגיעה באיכות הבניה.

עמידה בלוחות זמנים- מפקח בניה אחראי על פיקוח כל שלבי העבודה תוך חתירה לעמידה מלאה בלוחות הזמנים שהוגדרו מראש.

עלויות- מפקח הבניה הוא האחראי על בחירת אנשי המקצוע, תוך יצירה וניסוח חוזים, ניהול משא ומתן ושמירה על מסגרת תקציבית.

צמצום ומניעת ליקויי בניה- בזכות הפיקוח המקצועי, המחמיר והצמוד עבודה עם מפקח בניה תבטיח צמצום מקסימלי של ליקויים, אשר קיומם עשוי לעלות כסף רב בשל הצורך במקצה תיקונים ושיפורים, כמו גם חריגה מלוחות זמנים.

ניתן למעשה לראות כי עלויות העסקת מפקח בניה עשויות להיות בטלות בשישים אל מול החיסכון הכלכלי הרב שיביא עמו מפקח מקצועי בשאר היבטי הבניה, מה שהופך את תחום הפיקוח על הבניה להכרחי ופורה בתעשיית הבניה בישראל ובעולם.

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר