מפקח בניה – פריווילגיה או הכרח

ליווי בניה

חוקי הבניה בישראל אינם מחייבים את העסקתו של מפקח בניה בתהליכי בנייה שונים, אולם הביקוש והפופולאריות של מפקחי הבניה בישראל הולכים ועולים, וזאת בזכות היתרונות הרבים שהם מספקים לתהליך הבניה ולכיסו של המשקיע והיזם.

מדובר בשירות הנשכר בעלויות שאינן מבוטלות כלל, ובתחשיב הסופי מאמיר כמספר עשרות אלפי שקלים על תקציב הבניה הסופי. יחד עם זאת, בבחינת הכדאיות של העסקת מפקח בניה עומדים תועלותיו הרבות, המתרגמות בסופו של יום לכסף, לזמן ולשקט נפשי.

כל מי שניגש לתהליך של בניה ואפילו שיפוץ זוכה מיד להמלצה הגורפת שבשריון תקציב נוסף למתוכנן, התייחסות למושגים לא ברורים כגון בלת"מ, הוצאות בלתי צפויות וכדומה. לא אחת עולה השאלה מדוע שתהליך בניה או שיפוץ שתוכננו ותוקצבו מראש יאמירו בעשרות אחוזים ויכללו הוצאות בלתי צפויות. התשובה לכך טמונה במושג מאיים אחד: ליקויי בניה.

ליקויי בניה הם טעויות ומפגעים הנוצרים בתהליך הבניה, ומתרבים בעשרות אחוזים בהיעדר פיקוח. ליקויים אלו עשויים להתרחש ביסודות המבנה, בבידוד התרמי והאקוסטי, באיטום, במערכות החשמל והמים, בבטיחות ועוד.

קבלן הבניה האחראי על ביצוע העבודה, משרת לצד המוניטין המקצועי שלו, גם צרכים ואינטרסים אישיים וכלכליים, אשר עשויים להביא אותו (או מי מעובדיו בהיעדר פיקוח) לקיצורי דרך שלא לומר עבודה רשלנית, מתוך נקודת ההנחה כי ליקויים אלו לא יתגלו לעין הבלתי מזוינת במעמד מסירת הנכס לבעליו.

מפקח בניה נושא עמו את ההסמכה, הידע, הכלים והניסיון לבחון בעין ביקורתית כל שלב בתהליך הבניה, תוך דקדקנות מוקפדת, בחינת חומרי העבודה בהם נעשה שימוש, הקפדה על שלבי העבודה ועמידה בכל דרישות התקינה וביצוע בדיקות בקרה ואיכות לאורך ובסיום כל תהליך.

עבודה עם מפקח בניה למרות שאינה מחויבת מכורח החוק, היא חשובה והכרחית הן להבטחת איכות העבודה והן לחיסכון בעלויות, אשר בסופו של דבר מגולמות בתקציב הבניה הסופי.

טרם בחירת מפקח בניה חשוב לוודא כי מדובר במפקח בניין מוסמך בעל תעודה ממוסד מוכר, בעל ניסיון ומוניטין ויכולת להציג ממליצים עכשוויים אשר פועל באזור הגאוגרפי של אתר הבניה המיועד ומכיר היטב את בעלי המקצוע ונותני השירות באזור.

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר