ניהול ואחזקת בתים משותפים

בעידן של אורח חיים קדחתני ומחייב, השיטה המסורתית בה אחד הדיירים לוקח על עצמו את ניהול ענייני הבית, העיסוק בגביית תשלום מן הדיירים, התמודדות עם מאחרים וסרבנים, תחזוקה והתנהלות מול נותני שירות, כינוס ישיבות דיירים ומטלות נוספות, הפך לפחות ופחות רלוונטי. הפורמט אשר הוליד לא אחת סכסוכי שכנים ואף דרישה לפיצוי כספי בגין הטרחה אשר אינה מובנת מאליה, הביא רבים להחלטה להיעזר בשירותים של חברת ניהול ואחזקת בתים משותפים.

ניהול ואחזקת בתים משותפים- היתרון של חברה חיצונית

נראות הבניין- בניין מתוחזק היטב, באופן מלא, תוך מתן מענה מידי לכל תקלה ולכל צורך, ביצוע שוטף של עבודות גינון, טיפול בעציצים ובצמחי נוי, עבודות ניקיון, תחזוקה, תאורה, שיפור חיצוני ועבודות קלות, המבוצעות כולן באמצעות בעלי מקצוע מומחים ומנוסים בתחומם.

גביה- הגביה תבוצע על פי צרכי הבניין ועלויות התחזוקה, באופן שוויוני והוגן, תוך אכיפת הגביה ומתן אפשרויות תשלום נוחות ומגוונות להשגת גביה מלאה.

ידע וכלים משפטיים- חברה מקצועית לניהול ואחזקת בתים משותפים תלווה באנשי מקצוע מתחום החוק והמשפט, תוך מתן דגש על חוקי הגנת הדייר וחוקי המקרקעין, לרבות התקנות המחייבות של האגודה לתרבות הדיור.

שימור יחסי שכנות- הוצאה של פעולות תחזוקת הבניין המשותף למיקור חוץ נמצאו כפתרון גורף ואופטימלי לסכסוכי שכנים. כאשר ההתנהלות השוטפת מנוהלת על ידי גורם מקצועי וחיצוני, אשר אינו בר אינטרס ואינו מעורב ביחסים הבינאישיים.

למי מיועד השירות?

שירות ניהול ואחזקה של בתים משותפים מתאים לבעלי הדירות ולשוכרים כאחד, כאשר השירות בא לשפר ולשדרג את רמת החיים של הדרים במבנה בזמן הנתון.

השירות ניתן בהתאמה אישית על פי צרכי המבנה והדיירים, כמות הדירות והמרחבים המשותפים הקיימים.

מה כולל השירות?

שירותי ניהול ואחזקת בתים משותפים כוללים מעטפת מלאה של שירותים בניהם:

שירותי גביה וניהול פיננסי- חברת הניהול תהיה אחראית על גביית סכום כסף מוסכם מן הדיירים וניהולו באופן שקוף, לטובת צרכי הבניין. הגביה תבוצע על פי חוק, תוך תיעוד, הפקת דו"חות, הוצאת קבלות תשלום ומתן אפשרות מעקב אחר ההכנסות וההוצאות של הבניין.

שירות משפטי- פתרון מחלוקות הנוגעות לניהול ותחזוקת הבניין, לחובת התשלום, להחלטות על אופן מימוש הכספים המשותפים, תוך הצגת ידע וכלים משפטיים וגישור מקצועי בעת מחלוקות.

שירותי ניקיון- שירותי ניקיון מקיפים על פי צורך של השטחים המשותפים: לובי, מעלית, חדרי מדרגות, עליית גג, בהיקף ובתדירות הרצויים.

שירותי תחזוקה- ניקוי מרזבים, החלפת נורות, תיקון תקלות וליקויים- על ידי אנשי מקצוע מנוסים.

שירותי גינון- שירותי גינון קבועים ומיוחדים, השקיה, גיזום וטיפוח, טיפול בעצים, ערוגות וצמחי נוי בשטח המבנה.

פרויקטים מיוחדים- ליווי, ייעוץ והובלה של פרויקטים מיוחדים דוגמת שיפוץ חיצוני, שילוב בפרויקטים מסוג תמ"א 38, בניה או החלפה של מעלית, הרחבת חניות וצרכים ייחודיים נוספים. כל הפרויקטים מבוצעים על פי חוק, תוך הנפקת האישורים כנדרש ובליווי מפקח בניה מקצועי ומוסמך.

חשוב לציין כי ניהול פרויקטים מיוחדים אינו כלול בשירותים השוטפים וניתנים כשירות משלים, על פי צורך, בהסכם התקשרות ייעודי ובתשלום נוסף.

חברת רז פרויקטים היא מהחברות המובילות בדרום המספקת שירותים מקצועיים לענפי הבניה והנדל"ן. רז פרויקטים מציעה שירותי פיקוח בניה מוקפדים בסטנדרטים גבוהים במיוחד, שירותי ניהול והשכרת נכסים פרטיים ועסקיים ושירותי ניהול ואחזקת בניינים משותפים. כל השירותים ניתנים על ידי צוות רחב של אנשי מקצוע מובילים בתחומם, בהסכמי התקשרות הוגנים ותך ראיית צרכי לקוחותינו בראש ובראשונה.