פיקוח בנייה על פרויקט תמ"א 38

פיקוח על פרויקט תמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 הוא מיזם שנולד בעידוד המדינה ומטרתו לחזק תשתיות של מבנים ישנים כחלק מן ההיערכות לרעידת אדמה אפשרית במדינת ישראל, כמו גם שיקום ושדרוג של מבנים אלה. פרויקט תמ"א 38 מתקיים במסגרת חוזה בין קבלן מורשה לדיירי המבנה, כאשר הקבלן לוקח על עצמו את חיזוק התשתיות ושיפוץ המבנה החיצוני, שדרוג לכל דירה על פי הסכם (הוספת ממ"ד, הוספת מרפסת, שיפוץ כללי), תוספות שונות דוגמת מעלית או חניון, ובתמורה מקבל את הזכויות על גג המבנה, לבניית דירות נוספות מהן יגזור את כיסוי העלויות והרווחים.

לאחר חתימת ההסכם בליווי ייצוג משפטי, הקבלן חופשי להתחיל בעבודתו בהתאם למה שנקבע אל מול הדיירים, ולאלה אין כל כלים אמתיים לפקח ולבקר את אופי העבודה ואמות המידה במסגרתן היא מתבצעת. יתרה מזאת, הקבלן מלבד הכלים המקצועיים שברשותו, בעל אינטרס לצמצום בעלויות שעשוי להיות בעוכרי בעלי הדירות בהמשך.

הפתרון המקצועי והנכון ביותר, שיבטיח לבעלי הנכסים במבנה עבודה איכותית בסטנדרטים גבוהים, לצד עמידה בלוחות הזמנים הכל כך חשובה, היא העסקת מפקח בניה באופן עצמאי מטעמם. מפקח בניה הוא למעשה סמכות מקצועית בתחום הבנייה, המשלב ידע ארגוני, יכולת להתנהלות בירוקרטית והיכרות עם תנאי השטח וצרכי הבינוי. מפקח בניה אינו משרת את האינטרסים של איש מלבד זה ששכר אותו לעבודה וחתום באופן מלא על הצלחת הפרויקט.

מפקח בניה עצמאי שנשכר על ידי בעלי הדירות בפרויקט ילווה את עבודת הקבלן באמצעות נוכחות פיזית בשטח לאורך כל שעות העבודה, יוודא כי כל שלבי העבודה מתבצעים כהלכה, יבחן את חומרי הבניין בהם נעשה שימוש במטרה להבטיח עבודה עם חומרים איכותיים, עמידים ועל פי התקן בלבד, יהיה אחראי על קיום כל פעולה באמצעות בעל מקצוע מוסמך ויפקח על עמידה בלוחות הזמנים תוך צמצום ההפרעה לאורח החיים של הדיירים בבניין ככל הניתן.

איך בוחרים מפקח בניה?

בבחירה של מפקח בניה חשוב לדעת כי קיימים סוגי פרויקטים שונים לפיקוח, וכי פרויקט תמ"א 38 כולל בתוכו מורכבויות חוזיות וביצועיות שאינן קיימות בפרויקטים אחרים בתחום הבניה. מסיבה זו חשוב לבחור מפקח בניה בעל ניסיון בליווי פרויקטים מסוג זה, ולא לחשוש לבדוק את ההמלצות אודותיו.

חשוב לבחור במפקח בניה מוסמך ומורשה בלבד ולהתעניין לגבי ניסיונו התעסוקתי והחיבור שלו לעולם הבניה. מטבע הדברים מפקח בניה שצמח מן השטח יביא עמו כלים רבים שיסייעו בביצוע העבודה.

חברתנו מציעה שירותי פיקוח בניה מקצועי וליווי אישי לכל סוגי הפרויקטים, ומביאה ניסיון וידע עדכני בליווי פרויקטים מסוג תמ"א 38, על כל מורכבותם. אנו מספקים ללקוחותינו תחושת ביטחון ושקט, ומלווים באופן מלא את כל שלבי הפרויקט, תוך בחינה מדוקדקת של כל שלבי העבודה וביצוען, במטרה להבטיח את התוצאה הטובה ביותר עבורם.

הצעת מחיר חינם

לקבלת הצעת מחיר בחינם התקשרו: 055-966-1395 או מלאו את טופס יצירת הקשר למטה ונציג של רז פרויקטים יחזור אליכם

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר