קבלן אינסטלציה

עבודות האינסטלציה במבנה מתחילות כבר בשלב התכנון האדריכלי, ומהוות חלק בלתי נפרד מתכנית הבניה המאושרת על ידי וועדת תכנון ובניה המקומית.

התכנית מתייחסת לסוג הצנרת שיותקן במבנה, למערכת המים הנקיים הזורמים בה ולמערכת הביוב והניקוז, כוללת התאמות בין היקף השימוש הצפוי וכמות המשתמשים לאופי המערכת, מפרטת את נקודות המים והניקוז, הכלי הסניטריים לרבות ברזים, אסלות, ניאגרות והתקנים נוספים.

התכנית שנכתבת ונחתמת באמצעות מהנדס מים רשום תבוא לידי ביטוי ויישום באמצעות קבלן אינסטלציה לאחר קבלת האישורים המתאימים, כאשר באחריותו של זה לקיים את התכנית במלואה על פי הסטנדרטים שנקבעו ותוך עמידה בתקן מורשה.

לא כל שרברב המוסמך בפתיחת סתימה הוא קבלן אינסטלציה אינסטלטור מוסמך, ועל מנת להתקין מערכת מים במבנה, חדש או בתהליך שיקום ושיפוץ, יש צורך בקבלן אינסטלציה מורשה, בעל הסמכה תקפה ורישום בפנקס הקבלנים.

טעויות ומפגעים במערכות האינסטלציה לא תמיד ניתן יהיה לראות באופן המידי אולם תוצאותיהם הרסניות ויקרות לטיפול לטווח הארוך. צנרת מוחלשת שאינה מתאימה לזרימה, חיבורים לא איכותיים ומערכות הובלת מים וניקוז שאינן מותקנות כראוי יביאו לריבוי סתימות, נזילות, פיצוצים ופגיעה בתשתיות המבנה לטווח הרחוק.

לעתים גם סדרי עדיפויות של קבלנים אשר נועדו לשרת את נוחיותם ולאו דווקא את צרכי המבנה, עשויים לעמוד בעוכרי בעל הנכס והיזם, כאשר סדר לא נכון של הפעולות יכול לייקר את העלויות וצרכי הבינוי בהמשך, דוגמת עבודות אינסטלציה שהתחילו לאחר התקדמות הבינוי והצריכו חציבה וסגירה מחדש של קירות.

על מנת להימנע מכל הללו, חשוב הן לעבוד עם קבלן אינסטלציה מורשה, מוסמך ומנוסה בלבד, וזאת לצד שכירת שירותי פיקוח בניה באופן עצמאי. מפקח בנייה הוא למעשה הדמות המקצועית ביותר באתר ובר סמכא לפקח על עבודת הקבלן הראשי, קבלני המפתח והעובדים, החל מהקפדה על כל שלבי העבודה, בחינה ואישור של חומרי העבודה והתשתיות ופיקוח על לוח הזמנים המתוכנן לפרויקט.

חברת רז פרויקטים מובילה את שוק הבינוי בישראל באמצעות צוות עובדים רחב ומנוסה, לרבות קבלני בינוי וקבלני משנה ומפקחי בנייה מוסמכים. אלי רז, המייסד והמנכ"ל, בעל ניסיון רב שנים בתחום הבניה, חרט על דגל החברה סטנדרטים גבוהים במיוחד של שירות ואיכות ומביא ליישומם בשטח בכל סוגי הפרויקטים.

הצוות המקצועי של רז פרויקטים מלווה ומיישם תכניות בניה ושיפוץ ומספק ליווי לאדריכלים, לצד שירותים מקצועיים בניהם קבלני משנה בכלל התחומים ופיקוח מוסמך על הבניה. בחברה מפקחים ואנשי מקצוע אשר מביאים ניסיון וידע גם בתחומי ההתחדשות העירונית, לרבות פרויקטים מסוג תמ"א 38 ופרויקטים של פינוי ובינוי, תוך עבודה מול רשויות עירוניות ומועצות מקומיות.