קבלן מפתח או מפקח בניה?

שלד בנין

מהו קבלן מפתח ?

בבניה יש בית או כל נכס נדל"ן אחר, במרבית המקרים ליזם ובעל הנכס אין את הכלים המקצועיים הנדרשים לצורך ניהול העבודה והפיקוח עליה. יש מי שבוחרים לעבוד עם סדרה של קבלני משנה, החל מאדריכל וכלה בעובדי שטח מקצועיים, אולם במקרה כזה הוא יידרש לנהל את הגעתם ועבודתם, לפקח על לוחות הזמנים וביצוע כל שלבי העבודה, לבחור בין חומרי בנין שונים וספקים ולקחת אחריות על התוצר הסופי. מרבית האנשים אינם מחזיקים בידע ובכישורים ואף לא בזמן הרב הנדרש לניהול פרויקט בניה.

בלן מפתח הוא קבלן שנשכר על ידי היזם ובעל הנכס, לניהול הפרויקט מתחילתו ועד סופו. הקבלן יהיה אחראי לרכישת חומרי הבניין ולהעסקת צוות עובדים קבוע במקום, להעסיק קבלני משנה על פי צורך, לעמידה במסגרת תקציבית ולוחות זמנים ולאחריות על טיב הנכס ועמידתו בתקנים הנדרשים לקבלת טופס 4 מן הרשויות.

קבלן מפתח – יתרונות

השקט הנפשי שמתקבל בזכות העסקת קבלן מפתח הוא נכס שלא יסולא בפז, כמו גם הידע והניסיון המקצועי הכל כך רלוונטיים בניהול פרויקט בינוי. בעל הנכס אינו צריך לחקור אודות אנשי מקצוע, לבדוק את ניסיונם וההמלצות שהם מביאים, ללמוד אודות חומרי הבניה השונים ולמעשה יש לו כתובת קבועה לכל שאלה ועניין. בעל הנכס הוא הלקוח וקבלן מקצועי ישתמש בכל סל הכלים הרחב שלו על מנת לגרום לשביעות רצונו.

קבלן מפתח – חסרונות

קבלן המפתח עובד בשיטה הקבלנית המסורתית, במסגרתה הוא זוכה לתקציב בינוי הכולל בתוכו את כלל מערך ההוצאות לרבות שכרו שלו. אך טבעי שקבלן העובד בשיטה זו יעשה מאמץ עליון לחסוך בעלויות, לטובת הגדלת פלח הרווחיות שלו. חיסכון זה עשוי להתבטא ביעילות בעבודה אולם גם עשוי להתבטא בהתפשרות על אנשי המקצוע וחומרי העבודה ובפגיעה בלוחות הזמנים המוגדרים לפרויקט. חשוב כמובן לבחור בקבלן מפתח מקצועי ומנוסה, אמין ובעל רשת של המלצות. אולם הפתרון ההכרחי והבטוח ביותר הוא העסקת מפקח בניה מטעם בעל הנכס והיזם.

מפקח בניה הוא סמכות חיצונית ומקצועית המשרתת את האינטרסים של היזם ובעל הנכס בלבד. עבודתו מורכבת מפיקוח מלא על כל תהליכי העבודה, באמצעות נוכחות פיזית באתר הבניה. בסמכות המפקח לאשר או לדחות עבודה מול קבלני משנה מסוימים, לתבוע עבודה עם חומרי בניה איכותיים בסטנדרטים גבוהים ולפקח על כל פעולה ופעולה המתקיימת באתר. מפקח הבניה יהיה אחראי גם לעמידה של הקבלן בלוחות הזמנים כפי שהוגדרו ויהווה חותמת נוספת לאיכות הבניה. תפקיד נוסף של מפקח הבניה הוא התנהלות מול רשויות מקומיות, זימון צוותי הפיקוח הנדרשים לאישור, התנהלות בירוקרטית מול וועדת תכנון ובינוי ועוד.

חברת רז פרויקטים היא חברה ותיקה ואמינה המספקת שלל שירותים בתחום הבינוי, לרבות שירותי מפקחי בניה מקצועיים ומנוסים, תוך הסתכלות מקצועית ושמירה על סטנדרטים מחמירים, לטובת הלקוח, בכל פרויקט ופרויקט.

הצעת מחיר חינם

לקבלת הצעת מחיר בחינם התקשרו: 055-966-1395 או מלאו את טופס יצירת הקשר למטה ונציג של רז פרויקטים יחזור אליכם

לקבלת ייעוץ חינם

לחזרתו של נציג רז פרוייקטים מלאו שם וטלפון ואנו נחזור אליכם עוד היום

יש לכם שאלה ?

קצת על רז פרוייקטים

חברת רז פרויקטים היא מחברות הפיקוח המובילות בארץ, המספקת שירותי פיקוח בניה וניהול
צרו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ והצעת מחיר חינם
יצירת קשר