שיפוצים כלליים

תוכן עמוד

חסכתם כסף במשך תקופה לא מבוטלת, ועכשיו אתם רוצים לשפץ את הבית כדי להרחיב אותו ולהוסיף חדר נוסף לילדים, חדר עבודה או כל חלל אחר. שיפוצים הם דבר שפעמים רבות נעשה בעקבות נסיבות טובות ומשמחות, אך חשוב לדעת כי מדובר בתהליך שעלול להיות ארוך ומורכב וידרוש מכם תשומת לב לא מובטלת. בטרם תתחילו את תהליך השיפוץ חשוב מאוד לדעת מספר דברים על שיפוצים, ועל הדברים החשובים נעבור כאן.

מתי התקופה הטובה ביותר לבצע שיפוץ?

אז החלטתם שאתם רוצים לשפץ – ועכשיו צריך להחליט מתי אתם מעוניינים לעשות את השיפוץ לדירה. באופן כללי, לרוב נעדיף לבצע את השיפוץ בקיץ: מדובר בתקופה בה יותר נוח לא להיות בדירה ולנסוע לחופשה, החומרים מתייבשים מהר יותר וכמו כן יש שעות אור רבות יותר ביום והמשמעות היא שניתן לעבוד יותר כל יום וכך להספיק את העבודה מהר יותר. עם זאת, בשל כל היתרונות של עבודות שיפוץ בקיץ, בזמנים אלו הביקוש לקבלני שיפוצים גובר והמשמעות היא שמחירי העבודות עולים יותר בתקופה זו. כך שיש בפניכם החלטה – לשפץ בקיץ במחיר יקר יותר ולהנות מהיתרונות של שיפוץ בקיץ, או לשפץ בחורף או בסתיו במחיר זול יותר.

חשוב מאוד לתכנן מראש בדיוק מה אתם רוצים

הגדירו בעצמכם לפני שהעבודה תתחיל מה אתם רוצים שהיא תכלול, ואיזה מהחלקים בבית יעברו שיפוץ. התוו את התהליכים בעצמכם, ואל תגררו אחרי המציאות. לא משנה איזה חלק בדירה שלכם אתם משפצים – בין אם מדובר בשיפוץ חדר האמבטיה, המטבח או הסלון, יש לעבוד מסודר מהרגע הראשון ולרשום את כל מה שאתם רוצים שיעבור שיפוץ, מהעבודות הגדולות והמשמעותיות עד לעבודות הקטנות ביותר.

הגדירו תקציב מראש והשתדלו לא לחרוג ממנו

תהליך השיפוץ הוא תהליך ארוך ומסובך, ואם לא שמים לב עלולות לצוץ עלויות נוספות שייקרו באופן ניכר את התהליך. קל מאוד ללכת לאיבוד בין האפשרויות הרבות ולחרוג מהתקציב, וחשוב מאוד לשים לב שזה לא קורה.

לכן חשוב להגדיר תקציב מראש שמגלם בתוכו את כל העלויות האפשרויות, כולל העלויות של הפעולות הקטנות והשוליות ביותר. בדקו את המחירים המקובלים לעבודות שאתם מעוניינים לעשות, ומומלץ מאוד להיעזר במפקח בנייה שיסייע לכם לא לחרוג ממגבלת התקציב שלכם.

כיצד בוחרים קבלן לשיפוץ?

אחת ההחלטות החשובות שתעשו במסגרת השיפוץ היא בחירת הקבלן שיפוצים שהוא למעשה מנצח על כל התהליך ומוציא אותו לפועל. זוהי בחירה קריטית ביותר, ולכן חשוב מאוד לשים לב לדברים הבאים:

  •  התמחות וניסיון בעבודה שאתם רוצים לבצע: בסופו של דבר ענף הבנייה הוא רחב ביותר וישנן עבודות מסוגים רבים, ולכן חשוב לבדוק שלקבלן אותו אתם שוקלים לשכור יש ניסיון בעבודות הספציפיות אותן אתם רוצים לבצע ושהוא מומחה בהן. חפשו עליו באינטרנט, קראו עליו המלצות וחוות דעת ואם יש לו אתר אינטרנט בדקו מהן העבודות שביצע.
  • קבלן שעובד עם בעלי מקצוע אחרים: במקרים רבים תצטרכו להיעזר בבעלי מקצוע עבור תחומים שונים כגון נגרות, אינסטלציה, חשמל ועוד. במקרים כאלו, כדאי מאוד שהקבלן שלכם יעבוד עם בעלי מקצוע נוספים שהוא מכיר שכן כך העבודה מתבצעת באופן הטוב ביותר.
  • מחיר: קבלו ממנו הצעת מחיר והשוו אותה למחירים המקובלים בשוק עבור עבודות כאלו.

רז פרויקטים – שיפוצים ופיקוח בנייה

רז פרויקטים היא חברה ותיקה המספקת שירותי פיקוח בנייה ובעלת ניסיון בתחום עבודות הבניין, הגמר והשיפוצים כולל תוספות בנייה, חדרי ממ"ד, עבודות אינסטלציה, שיפות חדרי רחצה ועוד. רז פרויקטים מספקת שירותים בבאר שבע וסביבתה ואזור הדרום.  התקשרו עוד היום להצעת מחיר !!!

שיפוצים כללים