תוספות בנייה

תוכן עמוד

לפעמים לאחר מספר שנים שחיים בבית מגיעים למצב בו הבית צר מלהכיל, ובמקרה כזה רבים בוחרים לעשות תוספת בנייה לבית. בישראל כמעט כל בנייה דורשת תהליך הוצאת אישורים, ותוספות בנייה לא יוצאות מכלל זה. בנוסף, שיפוצים הם תהליך שעלול להיות מורכב וארוך ואם אתם לא מבינים בזה וחוששים שהתוצאה לא תהיה כפי שרציתם, מומלץ להיעזר בשירותו של מפקח בנייה שיסייע לכם לקבל את ההחלטות הנכונות ויוודא שהתהליך יושלם בצורה הטובה ביותר.

מהם הסוגים השונים של תוספות בנייה?

תוספת בנייה היא תוספת הנעשית לבניין קיים בהתאם לזכויות הבנייה הרשומות בתוכנית בניין העיר. אלה הם הסוגים השונים של תוספות בנייה, והאישורים שתוספות אלה מצריכות:

  • תוספת בנייה על גג מבנה פרטי: מחייבת בדיקת מהנדס לשם הקביעה האם ניתן לבנות ללא סיכון וכן בדיקה של חומרי הגלם. ההרחבה מתאפשרת אך ורק אם קיימות זכויות בנייה למבנה.
  • תוספת הצמודה לחדר: הרחבה של בית פרטי המצריכה אישור מהנדס לאחר בדיקה כוללת הבודקת את עמידות המבנה וכן בדיקה של חומרי הגלם הנדרשים לבנייה.
  • תוספת בנייה על גג בניין משותף: מבקש הבקשה בעניין תוספת בבניין משותף חייב להיות בעל הנכס, או מי שרכש את הנכס מהדיירים.

תוספת בנייה על גג

שטח הוא משאב יקר, ובבניינים רבים שטח גג הבניין אינו מנוצל ולכן במקרים רבים כשנרצה לבצע תוספת בנייה נעשה זאת על גג הבניין. תוספת בנייה על גג הבניין או הבית יכולה להרחיב את הבית באופן ניכר, וניתן לנצל את השטח לשם הוספת חדר נוסף לילדים, חדר עבודה ואף יחידת דיור נוספת.

כיום החוק קובע כי ניתן לבצע תוספת בנייה על הגג בשטח של עד 40 מ"ר, בכפוף לאישורים ולזכויות המפורטות בתב"ע. כדי לקבל את האישורים יש לוודא כי גג המבנה רשום על שמכם בטאבו.

שיטת בנייה קלה

בכל הקשור לבנייה ישנן שיטות מגוונות. אחת השיטות הנפוצות לתוספות בנייה היא בנייה קלה, שכן מדובר בשיטת בנייה פשוטה ומהירה באופן יחסי. בעיקר כשמבצעים תוספת בנייה בבית משותף למספר דיירים, התהליך עלול לגרום לאי נוחות רבה לשכנים וגם לכם, ולכן רצוי להשלים אותו במהירות האפשרית.

בנייה קלה זו שיטה שלא מצריכה שימוש בבטון ובטיח, דבר שהופך את העבודה לנקייה יותר ולפשוטה יותר. בנוסף, מדובר בשיטה זולה יחסית עבורכם, שכן חומרי הגלם בהם נעשה שימוש הם חומרים זולים יותר. יתרון נוסף של בנייה קלה היא שהיא מאפשרת לכם להמשיך את שגרת חייכם באופן נורמלי יחסית תוך כדי השיפוץ.

מה תפקידו של מפקח בנייה?

מפקח בנייה הוא בעל המקצוע המרכז את כלל הפעולות בתהליך הבנייה ומפקח עליהן כך שיצאו לפועל בצורה הטובה והמקצועית ביותר. מטרתו של מפקח הבנייה היא לאפשר לכם להיות רגועים במהלך השיפוץ, לחסוך לכם זמן ולהקנות לכם ביטחון בכך שהכל מתנהל כשורה.

במסגרת תפקידו, מפקח הבנייה מנהל יומן עבודה יומי עם לוח זמנים של הפעולות השונות שצריכות להיעשות, מבצע בקרת עלויות כדי לוודא שלא חורגים מהתקציב, עריכת חשבונות מול ספקים ובעלי המקצוע, מוודא התנהלות נכונה ובטוחה במקום הבנייה על מנת שלא יקרו תאונות עבודה חס וחלילה ועוד.

היעזרו בחברת פיקוח בנייה מקצועית

מבצעים תוספת בנייה לבית שלכם, או שיפוץ אחר מכל סוג? מומלץ להיעזר בחברת פיקוח בנייה מקצועית. רז פרויקטים היא חברה בעלת וותק בתחום עבודות הבניין, הגמר והשיפוצים. רז פרויקטים מתמחה בתוספות בנייה וממ"ד, וכן שיפות חדרי רחצה, עבודות אינסטלציה, בטון, ריצוף ועוד. החברה מספקת שירות בבאר שבע והסביבה ואזור הדרום.

תוספות בנייה